---- Sponsorlu Baglantilar ---

2014 Kira Artış Oranları


---- Sponsorlu Baglantilar ---

2014 Kira Artış Oranları

2014 Kira Artış Oranları – Ev ve İşyeri Kira Artış Oranı Ne Olacak?

Fahiş kira artışı bitiyor!

Kiralardaki  artış oranı  ÜFE’yi geçemeyecek,
Yeni Borçlar Kanunununda,  kira artışı nasıl çözümleniyor?

Tüketici Koruma ve Bilinçlendirme Derneği (TÜKODER) nin  yaptığı açıklamada  2014 yılında yapılacak kira artışlarına (ÜFE) oranında zam yapılabileceği açıklandı.

Bu uygulamaya göre ev sahipleri kira artışlarını kafalarına göre yada enflasyon oranına göre   yapamayacaklarını belirttiler.

Bununla ilgili bir çok yargı kararları ve genelge olduğunu belirten Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği yetkilileri bu miktarı geçen miktarda  zam isteyen ev sahiplerine kiracıların karşı çıkmasını ve  Üfe Oranından fazla zamlı ödeme yapmamalarını önerdiler.Konuyla ilgili bazı tavsiyelerde bulunan yetkililer kiracılardan ilk zamlı kirayı havale ile ödeme yapmalarını , ev sahibinin havale etmenizi kabul etmesi durumunda  kira bedelini de kabul etmiş olacağını belirttiler. Kiracı evle ilgili üzerine düşen yasal sorumluluklarını yerine getirirse Üfe Oranı kadar zammı yaptıktan sonra evde oturma hakkına sahip olduklarını belirten yetkililer şu anki kanunlar yetkisinde kiracıların haklarının artık koruma altında olduklarını belirttiler.Daha önceki senelerde  kira artışları TÜFE ve Tefe ye göre belirleniyordu. Ama ekonomik koşulların değişmesi ile bir kira yasası çıkarıldı ve kira artış bedeli artık her yıl devlet tarafından özel olarak belirlenmeye başladı. Bu yıl ki kira artış bedeli kesin olarak Üfe Oranını geçemez. Eğer hukuki koşullar altında bir sözleşmeniz var ise artışı % 6 olarak yapın. Bunun haricinde kira artışı yasal ve hukuki değil.

kira_artis_orani_belli_oldu_h477

Konu içi aramalar > 2014 kira artış oranı2014 tefe tüfetefe tüfe 2014 kira artışıXNAME MAA ARTILARIZLEM XNAME2014 tefe tüfe kira artisitefe tüfe 20142014 yılı kira artış oranıkira artış oranı 20142014 tefe tüfe oranları kira artışı
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
2014 Kira Artış Oranları Reis Bey tarafından 22 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
2014 Kira Artış Oranları isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz