---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Antalya’da En Çok Ne Yetişir,Antalya’nın Tarım Ürünleri Nelerdir

admin 22 Eylül 2013 1
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Antalya’da En Çok Ne Yetişir , Hangi Meyveler Sebzeler Yetişir,  Antalya’nın Tarım Ürünleri Nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde anlatmak istiyoruz. 

Antalya’da Yetişen Tarım Ürünleri

Antalya’da Yetişen Tarım Ürünleri Hakkında Ansiklopedik Bilgi
soru-cevap-resimleri

Antalya İlinde Tarım: Antalya ilinin ekonomisinin temelinde turizm ve tarım bulunmaktadır. Verimli  olan topraklarında bir çok çeşit tarım ürünü yetiştirilebilmektedir.Antalya ilinde üretimi yapılan Tarım ürünlerinin başlıcaları buğday, arpa ve yulaf  gibi tahıl ürünleridir. Ayrıca bunun dışında pamuk, susam, soğan, yer fıstığı, nohut gibi ürünlerin üretimi için yaklaşık 35 bin hektar üzerinde sebze yetişir. Seracılıkta ülkemizin önde gelen üretim merkezlerindendir. 32 bin hektarlık bir alanı kaplayan seralarda domates, biber, fasulye, patlıcan, hıyar, kavun ve karpuz çeşitli ürünler yetiştirilir. Seralarda üretimi yapılan bu ürünler Yurt içi ve dışında satılır. Meyvecilik alanında da olduk ileridir. Antalya İlinde Yetiştirilen Meyvelerin başlıcaları ; Ülkemizde üretilen muz, portakal meyvelerinin en çok yetiştiği Antalya’dır. Ayrıca Mandalina, limon, greyfurt Antalya’nın önde gelen geçim kaynağıdır. Zeytin yetiştiriciliği oldukça gelişmiştir. Meyvecilikte Antalya oldukça ileri durumdadır. Elma, armut, erik, ayva, şeftali, kayısı, üzüm, iğde, keçiboynuzu, kızılcık ve bunların dışında kalan bir çok meyvenin üretimi yapılmaktadır.
Bilgi Media & Vikipedi

Konu içi aramalar > antalyada yetişen meyvelerantalyada ne yetişirantalya yetişen meyvelerantalyada yetişen meyve ve sebzelerantalyada yetişen tarım ürünleriantalyada hangi meyveler yetişirantalyada yetişen ürünlerantalya da yetişen meyvelerantalyada yetişen tarım ürünleri nelerdirantalyada yetişen sebze ve meyveler

1 Yorum var »

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap