---- Sponsorlu Baglantilar ---

Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

2014 Tecil İşlemleri Hakkında Bilgileri ve Askerlik çağına gelenlerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Askerlik Erteleme Nasıl yapılır sorusunu sizlere kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz. Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar hangileridir sorusunun yanıtını da kısaca verelim. 2014 Askerlik Tecil İşlemleriAskerlik Tecil İşlemleri hakkında kafanıza takılan bir şey olursa sormanız durumunda merak ettiklerinizi yanıtlayabilirim.

askerlik-tecil
Üniversite okuyorsanız veya başka işlerden dolayı askeri ertelemek gibi bir kaygınız varsa, askerliğinizi tecil ettirebilir ve daha sonra gitmeye karar verebilirsiniz. Askerlik tecil işlemi için askeriyeye gitmeniz gerekiyor. Tecil işlemini ertelememeniz gerekiyor. Aksi halde başınıza ciddi sorunlar çıkabilir. Evraklarınızı hazır ettikten sonra  tecil işlemi sadece 2-3 saatinizi alacaktır. Kısa süre içerisinde askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız tecil işlemi daha uzun sürebilir. Askerliği tecil ettirmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

–          En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı veya fotokopisi

–          12 adet vesikalık fotoğraf ( Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.)

–          Sürücü belgesine sahipseniz yanınızda bulundurun.

–          Kimlik( Kimliğinizde T.C kimlik numarasının olması gereklidir. Ayrıca yıpranmış kimlikle işleminiz yapılmayabilir.)

 

Bu evrakları tamamladıktan sonra başka bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu evraklar ile en yakın askerlik şubesine giderek tecil işlemi için geldiğinizi söylemeniz ve evrakları teslim etmeniz yeterli olacaktır.
Askerlik Vazifenizi kazasız belasız tamamlayıp ailelerinize kavuşmanız dileğiyle.
Hayırlı teskereler arkadaşlar
Serdar YILDIRIM

Konu içi aramalar > askerlik tecili için gerekli belgeleraskerlik nasil tecil ediliraskerlik tecil ettirmetecil için gerekli belgeleraskerligi tecil ettirmek için gerekli belgeler 2014askerlik tecili nasıl yapılıraskerlik nasıl tecil ettiriliraskerlik tecil ilemleriaskerlik tecil ettirme 2014tecil için gerekli belgeler 2014
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır? admin tarafından 22 Mart 2013 tarihinde , Hayata Dair Deneyimlerim kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
9 responses to “Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?”
 1. bhdratby diyor ki:

  Merhaba.meslek yüksek okulunu yarıda bıraktım açık öğretimede kayıt yaptırmadım.askerliği tecil etme sansım var mı?simdiden teşekkürler.

  • grwtgsfsf diyor ki:

   okumasanda ettirebiliyosun kardeş adam açıklamış zaten en son okuduğun okulun belgesiye askeriyeye gideceksin

 2. hasan yılmaz diyor ki:

  Ben 2011 yılında 4 yıllık bir fakülteden mezun oldum daha sonrA TECİL İÇİN hiç askerlik şubesine gitmedim şuan da tecil için ettirmem için herhangi bir seçeneğim var mı?

 3. işlam men diyor ki:

  arkadaşlar bunlara ortaokul öğrencisi olmakta dahilmi ortaokul okuyosan okuduğuna dahil belge alıp tecil ettirmek mümkünmü acil cevap…

 4. işlam men diyor ki:

  mevzun olmak grekyormu ortaokuldan askerliği texccil ettirmek için

 5. adasdsa diyor ki:

  Merhaba ARkadaşlar Açık Liseyi Yeni bitirdim Askerlik tecil ettirebilirmiyim Ettirebilrisem kaç sene ?
  yada Açık Üniversiteye giden kaç sene tecil ettirebilir
  Teşekkürler

 6. yunus akgumus diyor ki:

  lise okurken askerlik tecil ediliyormu

 7. dursun eroğlu diyor ki:

  üniversiteye hazırlanıyorum bu sene askerlik geldi ama tarihlerini bilmiyordum şimdi üniversiteye kazansam bile askere gidip gelince üniversiteye devam etmeliymişim. Bölye bişey var mı üniversiteyi kazanınca askerliği tecil ettirmediğim halde üniversiteyi kazanınca gidebilirmiyim

Sende Yorum Yaz