---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?

admin 22 Mart 2013 7
Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?
--------- Sponsor Reklamlar ----------


Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

2014 Tecil İşlemleri Hakkında Bilgileri ve Askerlik çağına gelenlerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Askerlik Erteleme Nasıl yapılır sorusunu sizlere kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz. Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar hangileridir sorusunun yanıtını da kısaca verelim. 2014 Askerlik Tecil İşlemleriAskerlik Tecil İşlemleri hakkında kafanıza takılan bir şey olursa sormanız durumunda merak ettiklerinizi yanıtlayabilirim.

askerlik-tecil
Üniversite okuyorsanız veya başka işlerden dolayı askeri ertelemek gibi bir kaygınız varsa, askerliğinizi tecil ettirebilir ve daha sonra gitmeye karar verebilirsiniz. Askerlik tecil işlemi için askeriyeye gitmeniz gerekiyor. Tecil işlemini ertelememeniz gerekiyor. Aksi halde başınıza ciddi sorunlar çıkabilir. Evraklarınızı hazır ettikten sonra  tecil işlemi sadece 2-3 saatinizi alacaktır. Kısa süre içerisinde askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız tecil işlemi daha uzun sürebilir. Askerliği tecil ettirmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

-          En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı veya fotokopisi

-          12 adet vesikalık fotoğraf ( Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.)

-          Sürücü belgesine sahipseniz yanınızda bulundurun.

-          Kimlik( Kimliğinizde T.C kimlik numarasının olması gereklidir. Ayrıca yıpranmış kimlikle işleminiz yapılmayabilir.)

 

Bu evrakları tamamladıktan sonra başka bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu evraklar ile en yakın askerlik şubesine giderek tecil işlemi için geldiğinizi söylemeniz ve evrakları teslim etmeniz yeterli olacaktır.
Askerlik Vazifenizi kazasız belasız tamamlayıp ailelerinize kavuşmanız dileğiyle.
Hayırlı teskereler arkadaşlar
Serdar YILDIRIM

Konu içi aramalar > askerlik tecili için gerekli belgeleraskerlik nasil tecil ediliraskerlik tecil ettirmetecil için gerekli belgeleraskerligi tecil ettirmek için gerekli belgeler 2014askerlik tecili nasıl yapılıraskerlik nasıl tecil ettiriliraskerlik tecil ilemleriaskerlik tecil ettirme 2014tecil için gerekli belgeler 2014

7 Yorum var »

 1. bhdratby 27 Aralık 2013 at 14:06 - Reply

  Merhaba.meslek yüksek okulunu yarıda bıraktım açık öğretimede kayıt yaptırmadım.askerliği tecil etme sansım var mı?simdiden teşekkürler.

  • grwtgsfsf 20 Şubat 2014 at 23:38 - Reply

   okumasanda ettirebiliyosun kardeş adam açıklamış zaten en son okuduğun okulun belgesiye askeriyeye gideceksin

 2. hasan yılmaz 31 Mart 2014 at 18:37 - Reply

  Ben 2011 yılında 4 yıllık bir fakülteden mezun oldum daha sonrA TECİL İÇİN hiç askerlik şubesine gitmedim şuan da tecil için ettirmem için herhangi bir seçeneğim var mı?

 3. işlam men 03 Nisan 2014 at 20:19 - Reply

  arkadaşlar bunlara ortaokul öğrencisi olmakta dahilmi ortaokul okuyosan okuduğuna dahil belge alıp tecil ettirmek mümkünmü acil cevap…

 4. işlam men 03 Nisan 2014 at 20:21 - Reply

  mevzun olmak grekyormu ortaokuldan askerliği texccil ettirmek için

 5. adasdsa 12 Nisan 2014 at 11:46 - Reply

  Merhaba ARkadaşlar Açık Liseyi Yeni bitirdim Askerlik tecil ettirebilirmiyim Ettirebilrisem kaç sene ?
  yada Açık Üniversiteye giden kaç sene tecil ettirebilir
  Teşekkürler

 6. yunus akgumus 08 Ağustos 2014 at 22:43 - Reply

  lise okurken askerlik tecil ediliyormu

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap