---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Atatürkün Spor ve Sporcuya Verdiği Önem Kısa Yazı, Anıları Hakkında Bilgi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Spor ve Sporcuya Verdiği Önem Kısa Yazı, Anıları Hakkında Bilgileri sizlere özet bir konu anlatımı ile sunmak istiyoruz. 

Mustafa Kemal Atatürk ün Spora ve sporcuya Verdigi Önem
Mustafa Kemal Atatürk ülkemizde bulanan sporculara ve spora bir çok katkısı olmuştur Atatürk’ün başlattığı spor dalları ve sporculara verdigi önem sürekli olarak desteklenmiştir.

ataturk16 (1)_thumb[11]
Büyük Atatürk’ün ölümünü izleyen günlerde o zamanlar yalnız Avrupa’nın değil dünyanın en tanınmış gündelik spor gazetesi durumunda olan ve Fransa’da yayınlanan ” L’Auto ” yayınladığı kapsamlı bir makalede Atatürk’ün spora verdiği büyük önemi uzun uzun överken şu satırlara da yer verdi:
Dünyada ilk defa beden eğitimini zorunlu kılan hükümet adamı o oldu . Yalnız kağıt üstünde ve nutuklarda değil bunu bilfiil mahaline getirdi . Stadyumlar ve farklı spor merkezleri tesis ettirdi . Halkevlerinin spor kollarını kendi mürakabe etti ve halkın mukadderatına hakim olduğu günden itibaren Ülkemiz’de spor gittikçe yükselen bir önem ve ölçüt kazandı… ”
Mustafa Kemal Atatürk  Beden eğitimine destekleri ve verdigi önem bugünlerde ülkemizi temsil eden Türk gençleri dünyaca başarılar madalyalar almıştır

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Paylaşımları

 

Konu içi aramalar > atatürkün spora ve sporcuya verdiği önematatürkün spora ve sporcuya verdiği önem kısacaatatürkün spora ve sporcuya verdiği önem kısaataturk un spora ve sporcuya verdigi onematatürkün spora verdiği önematatürkün spor ve sporcuya verdiği önematatürkün spora verdiği önem kısacaatatürkün spora ve sporcuya verdiği önem özetatatürkün spora ve sporcuya verdiği önem kısa özetatatürk ün spora verdiği önem
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Atatürkün Spor ve Sporcuya Verdiği Önem Kısa Yazı, Anıları Hakkında Bilgi admin tarafından 9 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

Atatürkün Spor ve Sporcuya Verdiği Önem Kısa Yazı, Anıları Hakkında Bilgi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
8 responses to “Atatürkün Spor ve Sporcuya Verdiği Önem Kısa Yazı, Anıları Hakkında Bilgi”
 1. kübra diyor ki:

  çok kısa yazııııııııııı

 2. kerim arda diyor ki:

  çok kıııııısaaaaaaa

 3. Ayşe Ceyda diyor ki:

  Çokk qüzel cümleler net kısa we özz :D :D :D mutluyum yeahh :D :D

 4. aylin kaya diyor ki:

  fakat atatürkün hangi sporlarla ilgilendiği yazılmamış

 5. Ismini vermek istemiyor diyor ki:

  Çok teşekkür ederim çok yardımcı oluyorsunuz yazılar çok kısa ve net

 6. ranault diyor ki:

  çççççooooookkkkk kkkıııııııııııııııııısaa performans ödevim yarım saatte bitti. wwwserdahan.coma teşekkür ediyorum

 7. dilara toy diyor ki:

  çok kısa bir dakada bitiririm

Sende Yorum Yaz