---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Bulutların Oluşumu Hakkında Kısa Bilgi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Bulutların Oluşumu Konu Anlatımı Özet

Genel Kültür Alanındaki konu anlatımlarımıza Bulutların Oluşumu Hakkında Kısa Bilgileri Vikipedi TR bilgi notumuz ile sunmak istiyoruz.
Bulutlar, serbest atmosferde buz kristalleri ve su damlacıkları buna benzer parçaların bir araya gelmesiyle oluşur.
Bunun amaçlı , yeryüzünün dengesiz bir şekilde ısınmasıyla veya başka sebeplerle artan havanın soğuyarak yoğunlaşması gerekir.
Bulutlar, yeryüzüne ulaşan güneş enerjisini ve yeryüzünden uzaya geride yansıyan enerji miktarını düzenleyerek iklim üstünde mühim rol oynar.

sisli-havalarda-araba
Bulutlar, gökyüzünde bulundukları yükseklik, yapıları ve içeriklerine bağımlı olarak enerjiyi değişik şekillerde düzenlerler.
Söz gelimi, bir bulut tipi yeryüzünden yansıyan enerjiyi yeryüzüne geride yansıtarak sıcaklığı tutarken; başka bir bulut tipiyse güneş ışınlarını yansıtarak yeryüzünün ısınmasını engelleyebilir.
Örnek Olarak, bulutsuz gecelerde havanın başka zamanlara yönelik birçok ek olarak ilgisiz olduğunu farketmişsinizdir.
Bulutların yalıtıcı tesiri olmadığı amaçlı , şöyle gecelerde yeryüzünden birçok ek olarak çok enerji uzaya geride yansır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > bulut oluşumunu kısaca anlatınız
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Bulutların Oluşumu Hakkında Kısa Bilgi admin tarafından 15 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

Bulutların Oluşumu Hakkında Kısa Bilgi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz