---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı

admin 25 Aralık 2013 0
Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı
--------- Sponsor Reklamlar ----------


Ekonomi Ne Demektir

Bu bilgi notunda sizlere Ekonomi Terimleri ve açıklamalarına Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı, Anlamı, Hakkında Bilgileri Ödevlerinizde yararlanmanız için kısaca açıklıyoruz. 

Ekonomi, imalat, ticaret, dağıtım ve tüketim, dışalım ve ihracattan oluşan insan aktivitesidir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur. Bu sistem o bölgedeki işgücünü,anaparayı, natürel kaynakları; imalat, ticaret ile dağıtımda rol alan ekonomik kuruluşları ve o bölgedeki mal ile hizmetlerin tüketimini içerir. Bir ekonomi teknolojik evrim, tarih ve sosyal organizasyon ile coğrafya, natürel kaynaklar, gelir ve ekoloji gibi ana etkenlerin birleşmesiyle oluşur.

kredi-para-resimleri1

Ekonomi sözcüğünün; “oikia” (Yunanca: hane) ve “nomos” (Yunanca: kaide) köklerinden gelir, “Ev idaresi” manasındadır.

Tüm meslekler, kuruluşlar veya ekonomik faaliyetler ekonomiye katkıda bulunur. Tüketim, tasarruf ve yatırım ekonominin çekirdek öğelerindendir ve pazarın dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Ekonominin birincil,ikincil ve üçüncül olmak üzere üç ana sektörü mevcuttur.

Tarih süresince toplumlar karmaşıklaştıkça bu ekonomik yapıyıd gelişmiştir. Sümerler mal paraya dayanan büyük ölçekte bir ekonomi oluştururken, günümüzdeki manasıyla ilk ekonomiyi Babilliler ve komşu şehir devletleri kurmuştur. Ekonomiye Dair bilgi notlarını sunmaya devam edeceğiz.

Maviyle Pembe & Vikipedi Ekonomi Terimleri ansiklopedisi

Konu içi aramalar > milli ekonomi nedir kısacamilli ekonomi nedir vikipedimilli ekonomi kısaca tanımekonomik nedir kısaca bilgiekonomik faaliyet nedir kısaca tanımıekonomik durum nedir kısacaekonomi nedir tanımıekonomi nedir kısaca bilgiekonomi nedir kısa bilgiekonomi nedir kısa

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap