---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca

admin 13 Ekim 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca İle İlgili Bilgileri özet  Tanımını ve Eleştiri  Türü Hakkında sizlere yardımcı olabilecekleri açıklamak istiyoruz.

Eleştiri Nedir – Tenkit Türleri

sozlukler
Bir fert , eser yada konuyu dosdoğru ve hatalarını göstererek yorumlamak için yazılan uzun olmayan metinlerdir . Hedeflenen öğeyi açık, net , doğru ve hatalı yönleriyle tanıtmayı amaçlayabileceği buna benzer , bu öğenin dosdoğru tanıtılmasını sağlamayı ve bir değerlendirmeyi de amaç alabilir . Edebiyat sorunlarını ve yapıtlarını konu alan inceleme , yorum yada ölçümlendirme olarak da tanımlanabilir . İster kişisel zevklerle isterse estetik prensiplere gore sistemli bır sekilde değerlendirmedir . Nazmın kusurlarını bildiren ilim olarak da bilinir . Yazar; objektif olmalı; eseri dikkatle varsangel ( adem ) inceleyebilmeli; analiz ve yorumlayabilmeli , genişçe açılarla genişçe bir bilgiyle ve hassasiyetle eseri değerlendirme kabiliyetine sahip olmalıdır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > tenkit nedir kısacaeleştiri nedir kısa bilgieleştiri türü hakkında kısaca bilgiedebi tenkit nedir kısacakritisizm ile ilgili kısa bilgiiç tenkit nedir kısacaELEŞTİRİ TENKİT kısaca nedirelestiri tenkit kisa aciklamaeleştiri nedir sözlük anlamı kısaca özetieleştiri nedir kısaca tanımı

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap