---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Emniyet Genel Müdürlüğü 2014 Koruma Memur Alımı


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Emniyet Genel Müdürlüğü 2014 Koruma Memur Alımı Şartları Koşulları Nelerdir 2013, 10 000 Koruma Memuru Alım Zamanı ve Şartları Hakkında Bilgileri sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. 

İçişleri Bakanı Muammer Güler,`İlk etapta 10 bin koruma memuru almayı planlıyoruz` dedi. 02.10.2013

Güler, konuyla ilgili olarak ,  koruma memuru adı altında olacak. emniyet hizmetleri sınıfında olacak. En az lise mezunu olup belirli bir fiziksel özellikte olacak . Silahsız olacak” dedi.

T.B.M.M. nin açılışı dolayısıyla T.B.M.M. Başkanı Cemil Çiçek’in Meclis’te verdiği resepsiyona katıldı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, gazetecilere  yaptığı açıklamada, Türkiye’de bölgesel bir yönetimin söz konusu olmadığını söyledi.  Bakan Güler, polislerin stat görevleri ile ilgili olarak, “Genelde stat içinde özel güvenlik çalıştırıyorduk , polis sayısı daha azdı. Ama özel güvenlik yetersiz kaldı. Bu sebeple   özellikle derbi maçlarda polisi daha aktif ve güçlü kullanacağız.  Fakat UEFA’nın öngördüğü alanlarda  özel güvenlik polis gözetiminde statlarda görev yapmaya devam edecek. Yeni emniyet sınıfı içinde yeni bir emniyet görevi, koruma memurluğu adı altında ihdas ediyoruz” ifadelerini kullandı.

muammer güler

Koruma memurlarının statlarda ve üniversitelerde  görev yapacağını söyleyen Güler, “Adı koruma memuru olacak. Sınıfı emniyet hizmetleri olacak. En az lise mezunu olup belirli bir fiziksel özellikte olacak. Silah taşımayacak. Ama önleyici zabıta olarak polise yakın görev yapacak. 6 yılını başarıyla dolduranlar polisliğe geçebilecek. Önleyici tedbirler için silah dışındaki araçları kullanabilecek” şeklinde konuştu.Türkiye’de 30 bin polisin stat, bina korumasında görevli olduğunu belirten Güler, “Polis görevini yapsın, hatta karakolun kapısını bile beklemesin. Karakolun kapısını koruma memuru beklesin.
Bu kanunu çıkarırsak 30 bin polis memurundan tasarruf etmiş olacağız. İlk planda 10 bin kişiyi almayı planlıyoruz. Altı ay iki devre halinde onları yetiştireceğiz” diye konuştu.

Konu İle ilgili olarak daha detaylı bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Konu içi aramalar > Emniyet Müdürlüğü Koruma Memuru 2014emniyet genel müdürlüğü koruma memuru alımı 2013emniyet müdürlüğü koruma memur alımıemniyet genel müdürlüğü 2013 2014 memur alımıEmniyet Genel Müdürlüğü Koruma Alımıegm koruma memuru alımı 2013egm koruma memuru alımıemniyet koruma memuru alımı 2014emniyet genel müdürlüğüne koruma alımıemniyet genel müdürlüğü koruma memuru alımı 2014
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Emniyet Genel Müdürlüğü 2014 Koruma Memur Alımı Reis Bey tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Emniyet Genel Müdürlüğü 2014 Koruma Memur Alımı isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz