---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Hoşgörülü Kişinin Özellikleri

Hoşgörülü Birey Nedir, Kime Denir, Hakkında Bilgileri özet ve kısa bir biçimde sizlere sunmak istiyoruz.
Hoşgörü , insanın kendisine yada diğer türlü yapılan kusurları bir müddet görmezden gelmesidir . Bu görmezden gelme durumu yanlızca hoşgörü olduğu amaçlı gerçekleşmez fizyolojik olarak güçsüz olduğunuz bir insana hoşgörü değilde korktuğumuzdandan tepki gösterilmeyebiliriz . Yada yapılan hata devamlı olarak tekrarlanır ve hala daha taviz veriyorsak buda hoşgörü sayılmaz .
Hosgörü önemlidir , gereklidir , az bulunur hızlı tüketilir . yorucudur , ekinini hızlı vermez ya ondan seçim edilmeyendir .
Sosyal ilişkilerde bir tarafın , bazen farkında olmadan , kasıtlı olmayarak , bazen de kasıtla diğer tarafa ( maddi/manevi ) kayıp verebilecek bir oyun alanı/sahne yaratması halinde , diğer tarafın bunu görmezden gelerek ya da cevabınından vazgeçerek ödün sunmak tahammülünü ( erdem ) gösterebilmesidir . Tasavvuf’ta Mevlana hoşgörü’ye en güzel örnektir . Mevlana buna benzer bireyler , Yunus Emre buna benzer bireyler insanları hoşgörüye davet etmişler ve Anadolu’yu bir hoşgörü merkexi haline getirmişlerdir . Hoşgörülü olmak insanlarla ilişki kurmanın en güzel yoludur . Hoşgörü , özünde kendini bilmektir . Hoşgörü insanın özüdür .
Hoşgörü kibirdir ayni zamanda . ama hoşgörülü insan kibirinin farkinda degildir; farkina vardiginda da artik hoşgörülü degildir .
Bu vaziyette hoşgörü , ortaya çıkan durumu , değişik açıdan değerlendirip , haklı ve güzel yönlerini ön plana çıkararak pozitif sayabilmek , dosdoğru ve güzel bulabilmek , bunun da ” güzel ” olabileceğini kabullenebilmektir .

kisisel-gelisim-yazilari
Hoşgörülü insan toplumda sevilen insandır yada sevilmeye çalışılan insandır . Kendinden taviz sunmak , alıngan olmamak , olaylara iyi bakımdan bakmak ve bencil olmamak bizi hoşgörülü insan yapabilir . Peki bu vaziyette insan kendini sevebilirmi? Bu arızanın yanıtı kişiden kişiye değişebilir ama şu gerçektir ki hoşgörününde sınırı vardır . Topluluk tarafında sevilen insan olmak kendinden fazla taviz sunmak değildir , yeri geldiğinde olaylara dosdoğru müdehale etmek ve hataları düzeltmeye çalışmak hoşgörüden ek olarak mühim bir erdemdir .
Hoşgörü , müsamaha , tahammül , katlanma , görmezden gelme ya da göz yumma , başkalarını eylem ve yargılarında özgür bırakma , kendisinin görüşümüze ve çoğunluğun fikir biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla , hem bir de yan tutmadan katlanma demektir . İzin verme , aldırmama , iyi karşılama anlamlarına da gelir .

Bilgi Media Kişisel Gelişim Yazıları


Serdarhan Bilgiler :Hoşgörülü Birey, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri Nelerdir, Hoşgörülü Bireyin Özellikleri Nedir, Hoşgörülü Birey Hakkında Bilgi,


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler Sunar
http://aciksozgazetesi.com/etiketci.asp

Diğer Konu Linkleri > hoşgörülü bireyin özelliklerihoşgörülü bireyin özellikleri nelerdirhosgorulu ınsanın ozellıkllerıhoşgörülü bir birey ve bireyin özelliklerihoşgörülü bir insanın özellikleri nelerdirhoşgörülü olan kişiler ile yazıhoşgörülü olan kişinin özelliklerihoşgörülü olmak


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları

---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir admin tarafından 18 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Hoşgörülü Bireyin ( Kişinin ) Özellikleri Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz