---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Hükümet Nedir Kısaca Anlamı

admin 22 Aralık 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Maviyle Pembe Sözlükte Sizlere Hükümet Nedir Kısaca Anlamı Tanımı Hakkında Bilgi Ne Demek Sorularının Yanıtlarını Sizlere vermek istiyoruz. 

Hükûmet, bir devletin idaresi ve idareden mesul grup. Hükûmet, siyasi bir alet içindeki görevliler tarafından siyaset ve kararların uygulanması sürecidir. Bu arada bağlayıcı siyasi kararların alınmasından mesul görevlilerden oluşmuş gruba da hükûmet denir.

sozlukler

Tarihteki hükûmetlerin neredeyse hepsinin başında monarklar veyahut imparatorlar bulunurdu. Çağdaş toplumların çoğunda, hükûmetlerin başında, iktidarı irsiyet yoluyla edinmeyen, ihtisas ve niteliklerine dayanarak seçilen veyahut atanan görevliler bulunmaktadır. Bir takım monarşilerde hükümdara ilaveten atanmış veya seçilmiş bir hükûmet de bulunabilir.

Maviyle Pembe & Vikipedi TDK Genel Kültür Sözlüğü

Konu içi aramalar > hükümet nedir kısacahükümet nedirhükümet ne demek çok kısahükümet tanımıhükümet sözlük anlamı kısacabilgi nedir kisaca tanimihükûmetin sözlükteki anlamı nedirhukumet nedir ne ise yarar kisacahükümet nedir kısaca tanımıhükümet nedir cok kisa tanimi

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap