---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca Hakkında Özet Bilgileri konu Anlatımımızda sizlere açıklamak istiyoruz.

Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü
Marmara Bölgesi konumu nedeniyle iklim ve bitki çeşitliliğine sahiptir. Karadeniz kıyılarında Karadeniz İklimi ve Ormanlar görülür.
Istrancaların güneyinde Karasal İklim ve bozkır görülür.

sorucevaplar
Güney Marmara’da bozulmuş Akdeniz İklimi ve Maki görülür. Burada yazlar ısısı yüksek ve kurak kışlar ılık ve yağışlıdır.
Marmara İklimi: Bir çok özelliği ile Akdeniz iklimi karakterini ve bazı özellikleriyle de Karadeniz iklim özelliğini gösterir. Nispeten sık değişim gösteren,hava durumları vardır. Burada normal olarak kar yağışları olabilir. Don olayı bu bölgede Akdeniz iklimine göre daha sık olur.  Yaz kuraklığı burada da varsa da nispeten hafiftir. Bu yönüyle her mevsimi yağışlı olan Karadeniz iklimini andırır. Sıcaklığı Daha az olduğundan, buharlaşma da, asıl Akdeniz iklimine benzer biçimde yani kuvvetli değildir. Gökyüzü sık sık kapalı olabilir ve nispî nemlilik oranı yüksektir. Bu yüzden zaman zaman sis belirir .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür ve Coğrafya Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > marmara blgesi iklimigooglemarmara bölgesinin bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi ve bitki örtüsümarmara bölgesi bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi ve bitki örtüsü kısacamarmara bolgesinin iklimimarmara bölgesi iklimi ve bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi kısacamarmaranin bitki ortusu iklimi arasinda iliski
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca admin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , , ,
Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
4 responses to “Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca”
 1. said diyor ki:

  teşekkürler

 2. L3g3nD diyor ki:

  sizi seviyorum :D

  LÜTFEN KARADENİZ MARMARA VE KARASAL İKLİMİDE YAZIN :D
  <3

 3. Melisa Özcihan diyor ki:

  çok güzel inşallah 100 alırım.

Sende Yorum Yaz