---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca

admin 06 Ekim 2013 3
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü Nasıldır Kısaca Hakkında Özet Bilgileri konu Anlatımımızda sizlere açıklamak istiyoruz.

Marmara Bölgesinin İklimi ve Bitki Örtüsü
Marmara Bölgesi konumu nedeniyle iklim ve bitki çeşitliliğine sahiptir. Karadeniz kıyılarında Karadeniz İklimi ve Ormanlar görülür.
Istrancaların güneyinde Karasal İklim ve bozkır görülür.

sorucevaplar
Güney Marmara’da bozulmuş Akdeniz İklimi ve Maki görülür. Burada yazlar ısısı yüksek ve kurak kışlar ılık ve yağışlıdır.
Marmara İklimi: Bir çok özelliği ile Akdeniz iklimi karakterini ve bazı özellikleriyle de Karadeniz iklim özelliğini gösterir. Nispeten sık değişim gösteren,hava durumları vardır. Burada normal olarak kar yağışları olabilir. Don olayı bu bölgede Akdeniz iklimine göre daha sık olur.  Yaz kuraklığı burada da varsa da nispeten hafiftir. Bu yönüyle her mevsimi yağışlı olan Karadeniz iklimini andırır. Sıcaklığı Daha az olduğundan, buharlaşma da, asıl Akdeniz iklimine benzer biçimde yani kuvvetli değildir. Gökyüzü sık sık kapalı olabilir ve nispî nemlilik oranı yüksektir. Bu yüzden zaman zaman sis belirir .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür ve Coğrafya Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > marmara blgesi iklimigooglemarmara bölgesinin bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi ve bitki örtüsümarmara bölgesi bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi ve bitki örtüsü kısacamarmara bolgesinin iklimimarmara bölgesi iklimi ve bitki örtüsümarmara bölgesinin iklimi kısacamarmara bölgesinin bitki örtüsü kısaca

3 Yorum var »

 1. said 18 Aralık 2013 at 18:20 - Reply

  teşekkürler

 2. L3g3nD 18 Aralık 2013 at 18:22 - Reply

  sizi seviyorum :D

  LÜTFEN KARADENİZ MARMARA VE KARASAL İKLİMİDE YAZIN :D
  <3

  • L3g3nD 18 Aralık 2013 at 18:22 - Reply

   YAŞASINNNNNNNNNNNNN 100 ALDIMMMMMMM

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap