---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Marmara Bölgesinin Meslekleri ve Meslek Grupları Nelerdir

admin 25 Ekim 2013 6
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Marmara Bölgesinin Meslekleri ve Meslek Grupları Nelerdir Kısaca Hakkında Özet Bilgiler

Marmara Bölgesindeki Meslekler Neler

Marmara Bölgesinde Yaygın Olarak Çalışılan Meslekler Nelerdir Hangileridir, Marmara Bölgesindekilerin Geçimini Sağladıkları Meslekler Hakkında Bilgileri Sizlere kısaca vermek istiyoruz.

Bölgede çalışma yaşamında olanların iştigal ettiği meslek dalları genellikle Sanayi,Ticaret,Turizm ve Tarım ile ilgili olanlardır.Marmara Bölgesinde sıklıkla görülen meslekler de bu 4 ana alanla ilgilidir. Bölge nüfus yoğunluğu fazla olan, sanayi, finans, eğlence, yatırım, turizm ve eğitim dallarında ana operasyon merkezidir. Yurdumuzun büyük şirketleri ve fabrikaları bu bölgemizdedir.

sorucevaplar

Marmara Bölgesi Türkiye’nin  en önde gelen sanayi bölgesidir. Bölgedeki en gelişmiş olan sanayi alanı ise İstanbul-Bursa-İzmit  eksenindeki alandır. İlkçağ’dan  bu yana önemli bir ticaret merkezi olan ve kıtalararası ticaret ve ulaşım yolları üzerinde bulunan İstanbul, gerek jeopolitik konumu gerekse ekonomik gücüyle bölgeye ülke çapında bir üstünlük sağlar.

Marmara Bölgesinde üretimi yapılan sanayi mallarının liste başında işlenmiş gıda, dokuma, hazır giyim, çimento, kağıt, petrokimya ürünleri, beyaz eşya, gemi ve yat sayılabilir.Marmara Bölgesinde tarım açısından da oldukça gelişmiş bölgedir. Bölgede yer alan ekilebilir alanların yarısına yakın kısmında buğday tarımı yapılmaktadır. Ayrıca Ay çiçeği tarımında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Bölgede Bursa ve civarında ise zeytin ile ipek böcekçiliği oldukça yaygındır.

Bilgi Media  & Türkiye Coğrafyası ve Ekonomisi Hakkında Bilgiler..

Konu içi aramalar > marmara bölgesindeki mesleklermarmaradaki mesleklermarmarada gorulen mesleklermarmara bölgesi görülen mesleklerMarmara bölgesinde yapılan mesleklermarmara bölgesinde görülen meslekler nelerdirmarmara bölgesinde yaygın olan mesleklermarmara bölgesinin en çok yapılan meslekleriMarmara bölgesinin mesleklerimarmara bölgesinde en çok hangi meslekler görülür

6 Yorum var »

 1. ayla aydın 05 Ocak 2014 at 15:23 - Reply

  marmara bölgesindeki meslek grupları nelerdir

 2. sule tufekci 15 Ocak 2014 at 18:38 - Reply

  Cok ii gercektn

 3. kübra zorlu 27 Ocak 2014 at 13:44 - Reply

  meslekler neden görülmüyor

 4. kübra zorlu 27 Ocak 2014 at 13:46 - Reply

  meslekler nelerdir

 5. sanane 30 Ocak 2014 at 18:53 - Reply

  Meslekleri Soleyin Sırasıyla

 6. ilker kemer 13 Şubat 2014 at 17:41 - Reply

  marmaradaki meslekler neler solermisiniz

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap