---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Mide Nerede Bulunur ? Vücudumuzun Neresinde Hakkında Bilgi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Mide Vücudumuz da Sağda mı Solda mı Nerede

Mide Nerede Bulunur ? Vücudumuzun Neresinde Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca vermek istiyoruz.
Karın bölgesinin sol tarafında, kaburga kemiklerinin arkasında ve diyaframın altında, oyuk ve torba biçiminde kalan bir organdır. Boş mide tahmini 15 – 20 santim uzunluğunda, 7,5 – on santim genişliğindedir.

mide-resimleri
Sindirim aygıtının yiyecek borusu ile bağırsak baş aralarında bulunan kısmı olup, içerisine giren yiyeceklerin kimyasal ve fizyolojik olarak parçalandığı yerdir. Mide kendisinin çıkardığı asitten kendini muhafaza etmek amaçlı yapışkan, alkalen-bazik bir mukus da üretir.

Bilgi Meda & Genel kültür ve İnsan Vücudu Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > mide vücudun neresindemide nerededirmide nerede bulunurmide vucudun neresindedirmide sağdamı soldamımide vücudumuzun neresindemide sağda mı solda mımidemiz neredemide vücudun neresinde bulunurmide insanin neresindedir
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Mide Nerede Bulunur ? Vücudumuzun Neresinde Hakkında Bilgi admin tarafından 22 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.

Mide Nerede Bulunur ? Vücudumuzun Neresinde Hakkında Bilgi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz