---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Mühendisin Görevleri Nelerdir Kısaca Mühendis Ne İş Yapar

admin 26 Kasım 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Mühendisin Görevleri Nelerdir Kısaca Mühendis Ne İş Yapar Kısaca

Mühendislik Mesleği ile ilgili olarak Bir inşaatta inşaat mühendisinin görevi nedir, Biyomedikal mühendisin görevleri nelerdir, Endüstri Mühendisinin Görevleri Nedir, Uçak Mühendisi Nedir Görevleri Nelerdir, maden mühendislerinin görevleri nelerdir, çevre mühendisi görevleri hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca açıklamak istiyoruz. 

mühendisin görevi

soru-cevap-resimleri
mühendisin görevleri nelerdir

Mühendis, bilimsel verileri değerlendirip bu verileri toplumun yararına sunan ve ya da bazı değişiklerle bu bilgileri günlük hayatta kullanılabilir hale getiren kişidir.

Mühendislerin yaptığı işlerin başında Yol, köprü, yapı, gemi, uçak yapımı ile maden, su, elektrik işleri bayındırlık(imar etme) ve zanaatla konularındaki her türlü teknik çalışmaları gerçekleştiren meslek dalına ve ayrıca bu faaliyetleri uygulamak için geliştirilen her türlü çalışmalara da Mühendislik denir.

Mühendislik görevleri şunlardır;

1-Teknik Görevler

2-Ekonomik Görevler

3-Mali Görevler

4-Hukuki Görevler

5-Sosyal Görevler

6-İdari Görevler

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür ve Meslekler Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > mühendisin görevlerimühendis ne iş yapar kısacamühendisin görevimuhendisin gorevi nedirmühendisin görevleri nelerdir kısacamühendisin görevleri nelerdirmühendis ne yapar kısacagıda mühendislerinin görevleri nelerdirmühendisin görevleri kısacamühendis ne iş yapar

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap