---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sevilen Hocamız Sayın Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli Kısaca Hayatı, Memleketi Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca açıklamak istiyoruz. 

Nihat Hatipoğlu Hocamız 1955 yılında Diyarbakır ilinde doğmuştur. İlkokul Eğitimini Diyarbakır, Siirt ve Malatya şehirlerinde tamamlamıştır. Nihat Hatipoğlu hocamız, 1975′ senesinde Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve daha sonra ise Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında “Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü”  isimli çalışmasını tamamlayıp önce doktor daha sonra 2000 yılında ise Doçent olmuştur.

nihat-hatipoglu-kimdir

1985-1987 seneleri arasında Mısır’da Arapça dili üzerine eğitim görmüştür. İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Nihat Hatipoğlu hocamız halen Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı görevini sürdürmektedir.

Kanal A’da Televizyonunda 5 yıl boyunca ilgiyle takip edilen dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara ilinde bölgesel yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak devan haftalık yayınlarla sevenlerine güzel dinimizi anlatmaya ve merak edilenleri yanıtlamaya devam etmektedir. Nihat Hatipoğlu birçok ulusal kanalda iftar ve Sahur Programı sundu. Radyo ve televizyon seyircileri tarafından sunmuş olduğu proğramlar kendi alanında hep ilk sıralarda yer almıştır.

Yaklaşık olarak kırk tane kadar yayınlanmış kaset, CD, VCD’si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında  devam etmiş olduğu konferans serileri ile bilgilerini bizlerle paylaşmaya devam etmektedir. Ayrıca hocamızın Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve  alanında ilgiyle takip edilen dergilerde yayınlanmaya devam etmektedir.

Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Bilgi Media & Genel Kültür ve Biyografi ansiklopedisi

Konu içi aramalar > Nihat hatipoglu nerelinihat hatipoğlu aslen nerelinihat hatipoğlu nun hayatinihat hatipoğlunun hayatınihat hatipoğlu nerelidirnihat hatipoğlu kaç yaşındanihat hatipoğlu kimdirnihat hatipoğlu vikipedinihat hatipoğlu kimdir nerelidirnihat hatipoğlu nereli ve kaç yaşında
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli admin tarafından 25 Ekim 2013 tarihinde , Kısa Biyografiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli”
  1. muhsin işçimen diyor ki:

    Allah sizden razı olsun

Sende Yorum Yaz