---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir

admin 25 Ağustos 2013 8
--------- Sponsor Reklamlar ----------

polislerin Görevleri,Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir Özet Madde Madde sizlere yanıtlamak istiyoruz. Polislik Hakkında Bilgileri sitemizde bulacaksınız.

Polis Ne İş Yapar

polislik mesleği nedir?

 

Polisler Ne İş Yaparlar Maddeler Halinde

polis-resimleri

1-Polisin görevinin hukuki bir dayanağı olması gerekmektedir. Hizmetin gerektirdiği şeyleri yapmak yasakları da yapmamak ile yükümlüdür.

 

Bir Polisin temel görevi ; ülkenin iç güvenliğini sağlamak, olası yasa dışı durumların önüne geçmek, suçları önlemek ve gerçekleşen olayları açığa kavuşturmaktır.

 

2- Polis Yetkilerinin asıl ve temel amacı, kamu ototesini ve kamunun yararını sağlamaktır. Polisler kamu yararı için görev yaparlar. Kamunun yararının sağlanması ancak toplum düzeninin sağlanması ile gerçekleşir.

 

3- Polisin yaptığı görevi çeşitlidir. Günlük yaşantıda polisin görev alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen konu yoktur desek yerinde oldu. neredeyse tüm konular ile alakalı görevi bulunmaktadır.Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir.

 

4-Polisin kanuni görevlerini toplumun genel asayişi, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardımcı olmak, olası suçları önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür.

 

5- Polisin esas görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır. Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır.

 

Polis nasıl olmalıdır diye soruyorsanız Polis açık, kısa, net ve anlaşılır olmalıdır. Kısacası Eşit, adil ve dengeli olmak polis olmak için oldukça önemlidir.

Bilgi Media

Konu içi aramalar > yhs-fh_lsonswpolis ne iş yaparPolisin görevleripolislerin görevleripolis ne yaparpolisin yaptigi ispolisin gorevleri nelerdirpolis ne iş yapar kısacapolis neler yaparpolisler ne iş yapar

8 Yorum var »

 1. tıpkı 25 Ekim 2013 at 17:52 - Reply

  adımın ne oldugunu bilmiyorum bilen varmı?

 2. merve 04 Ocak 2014 at 11:56 - Reply

  çok komik :)

 3. dilara sönmez 12 Ocak 2014 at 16:54 - Reply

  Eyyyyyyyyyyyyyy hiç işime yaramaz

  • Hacker 01 Mayıs 2014 at 12:29 - Reply

   sen sanki yazabiliyon da konuşuyon

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap