---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Saf Madde Nedir ( Kısaca – Özet )

admin 03 Eylül 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------


Saf Madde İle İlgili Bilgi

Eğitim ile ilgili bilgi vermeye Saf Madde Nedir Sorusunu Özet ve Kısaca verdikten sonra Saf Maddelerin Özellikleri Nelerdir sorusunun yanıtını Maddeler Halinde Vererek devam etmek istiyoruz.

Saf Madde Tanımı

Kendine has fiziksel ve kimyasal özellikleri bulunan ayırt edici özellikleri olan ve bu ayırt edici özellikleri sabit olan maddelere saf madde ismi verilmektedir.
Aynı cins taneciklerden oluşan yani diğer bir anlatımla aynı cins atom veya aynı cins moleküllerden oluşan maddelere verilen isim saf maddedir.
Elementler ve bileşikler saf maddelere örnek olarak verilebilir. Karışımlar ise (homojen ya da heterojen) saf madde değillerdir.

safmadde

Saf Maddelerin Özellikleri Nelerdir ?

1- Öncelikle bu maddeler Saftırlar.
2- Aynı tür ve yapıdaki taneciklerden oluşurlar.
3- Belli bir erime ve kaynama noktaları bulunmaktadır.
4- Homojen bir yapıdadırlar.
5- Fiziksel yöntemlerle uğraşılarak daha basit maddelere ayrıştırılamazlar.
6- Belli koşullarda belli öz kütleye sahiptirler.
Saf Madde Örnekleri :
Hangi Maddeleri Saf Maddelere Örnek Olarak Verebiliriz diyorsanız. Su, oksijen, karbondioksit, atom,oksijen (O2), helyum (He), tuz, cam, altın, bakır, demir, helyum, şeker, sodyum (Na), alüminyum bunlardan bazılarıdır.


Serdarhan Bilgiler :Saf Madde, Saf Madde Nedir, Saf Madde Ne Demek, Saf Madde Hakkında Bilgi, Saf Maddelerin Özellikleri,


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler Sunar

Konu içi aramalar > saf madde nedirsaf madde nedir kısacasaf maddesaf maddelerin ayırt edici özelliklerisaf maddelerin ayırt edici özellikleri nelerdirsaf maddenin tanımısaf maddenin ayırt edici özelliklerisaf maddeler ile ilgili örnekler maddeler halinde yazılımısaf madde karışım nedirSAF MADDE NE DEMEKTIR SAF MADDELERE 5 ORNEK

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap