---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Sanat Tarihi Nedir ? Hakkında Bilgi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Sanat Tarihi Nedir ? Kısaca Özet Olarak Hakkında Bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Ders Notlarınız varsa onları da sanat tarihi hakkında bilgi arayanlar için sitemiz de paylaşabiliriz.

Sanat tarihi , görüntü sanatların tarihsel evrimini inceleyen bilim dalıdır . Sanatın tanımına dair fikirler tarih süresince devamlı olarak değişmesine rağmen , sanat tarihi , sanattaki değişimlere bir sistem çerçevesinde bakarak bunları sınıflandırmayı , yaratıcılık yöntemiyle şekillendirilmelerini anlamayı ve yorumlamayı hedef edinir .

soru-cevap-resimleri
Sanat tarihi araştırmalarının başlıca iki ilgi alanı vardır . Bunlardan birincisi şunları kapsar:

Sanat tarihi araştırmalarının 2. mühim ilgi alanı , sanat geleneklerinin üslupsal ve biçimsel gelişimlerinin büyük ölçekte ve genişçe bir tarihsel perspektif içerisinde kavranmasıdır . Bu da temelde türlü sanat üsluplarının , dönemlerin , akımların ve tarihsel okulların sayımı ve çözümlemesini içeren . Sanat tarihi ek olarak görüntü sanatlarda dinsel simge , tema ve konuların çözümlenmesiyle uğraşan ikonografiyi kapsar .
Sanat tarihçiliği büyük ölçüde uzmanların genişçe deneyimlerine , içgüdüsel yargılarına ve eleştirel duyarlılıklarına dayanır . Ek Olarak sanatın içerisinde ikamet ettiği ve çalıştığı tarihsel ortamın ayrıntılarıyla bilinmesi ve sanatçının fikir , hayat ve kavrayışlarının duygudaşlık temelinde anlaşılması gereklidir . Sanat tarihi araştırmalarında çıkarımın kilit bir işlevi vardır; bir yapıtın sanatçısı , bir imzasını , o döneme ait sözlü olmayan belgeler veya köken belirleyici diğer yollarla kesinlikle şekilde saptanabilirse , benzeyen veya yakın özellikteki yapıtlar bunun etrafında gruplandırılabilir , o sanatçıya veya döneme bağlanabilir . Çağdaş sanat tarihçilerinin çok önceki zamanlardan itibaren üretilmiş sanat yapıtlarını içeren veri birikimi bu tür yöntemlerle sağlanmıştır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Paylaşımları

Konu içi aramalar > sanat tarihi nedirsanat tarihi nedir kısacasanat tarihi nedir kısaca tanımısanat nedir kısaca tanımıtarih nedir kısaca tanımısanat tarihinin tanımısanat tarihi tanımısanat tarihçesi kısacaSanat tarihi hakkında kısa bilgisanat tarihcesi nedir
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Sanat Tarihi Nedir ? Hakkında Bilgi admin tarafından 16 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Sanat Tarihi Nedir ? Hakkında Bilgi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz