---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler

admin 08 Eylül 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Sincaplar Ne Yer, Nerelerde Yaşar ve Nasıl Beslenirler

Soruyu Soran: Zeliha Y.

Soru:  Merhaba ben ev hayvanlarını pek fazla seven biri değilim ancak çocukluğumdan bu yana sincaplara bir hayranlık duyuyorum desem yeridir ve çok severim. Bu nedenle Evime sincap almaya karar verdim. Ancak bu konuda çok ta bilgim yok. Yani Sincap Nasıl beslenir diye soracak olursanız inanın bilgim yok. Sincaplar hakkında bilgi edinmeye ihtiyacım var. Bana Sincaplar Nasıl Yaşarlar, Nerede Yaşarlar, Ne Kadar Yaşarlar soruları konusunda bilgi verirseniz çok ama çok mutlu olurum teşekkürler.

sincapresimleri

Cevap: Sayın Sitemiz takipçisi size sincaplar ile ilgili kısa bilgiler vermek istiyoruz. Sincaplar sizin de belirtiğiniz gibi oldukça sevimli hayvanlar ve ayrıca da çok akıllılar. Benim yakın bir arkadaşımda evinde sincap besliyor. Ancak ben kişisel görüş olarak sincapların evde beslenmesine ve yetiştirilmesine karşıyım. Nedeni soracak olursanız sincaplar vahşi doğada yaşam için yaratılmış hayvanlar. Onların yaşam alanlarından koparmayalım. Küçücük bir kafeste yaşamaya zorlanması hiç uygun değiller. Ancak yine de sorduğunuz sorunun yanıtını verelim.

 

Sincaplar Ne Yerler; İğne yapraklı ağaçların tohumlarını dişleri ile kozalakları ısırarak serbest bırakırlar. Meşe palamutları, taze ağaç kabukları, böcekler, ceviz, badem, fındık, tomurcuklar, mantarlar ,salyangozlar, ve kuş yavruları ile beslenirler. Zor zamanlarda ve kışın beslenmek için Tohumları ve kabuklu yemişleri birer birer toprağa gömerek saklarlar ya da kovuklarda depolarlar. İnsanlar için zehirli olan porsuk ağacının tohumları sincapların en sevdiği besinlerin başında gelmektedir. Ancak sincapların saklamış oldukları tohumların bir kısmını bulamamasından dolayı toprak altında kalan bu tohumlar sayesinde yeni fidanlar yetişir.

Sincaplar Nerde Yaşar;  sincapların yaşam alanları Akdeniz adaları ve İzlanda dışında tüm Avrupa’dan, Japonya’ya kadar oldukça geniş bir coğrafyaya dağılmıştır. Türkiye’de ise sincaplarTrakya ve Kuzeydoğu Anadolu’da (Kars civarı) İzmit’te Balaban köyü çevresinde yaşar.


Serdarhan Bilgiler :sincap ne yer,sincaplar ne yer,sincap nerede yaşar,sincapların hayatı,sincaplar nerede yaşar,sincap ne yer nerede yaşar,sincap nerede yaşar ne yer,sincaplar ne kadar yaşar,sincap hakkında kısa bilgi,sincap nedir ve nasıl


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler Sunar

Konu içi aramalar > sincap ne yersincaplar ne yerSincap nerede yaşarsincaplar nerede yaşarsincap ne yer nerede yaşarSincaplar nerede yaşarlarsincaplarin hayatisincaplar nasıl uyursincaplar ne yer nerede yaşardeveler nerede ya?ar ve nas?l beslenir

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap