---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Tayfun, Tayfun Nedir ve nasıl Oluşur, Tayfun Neye Denir sorularının yanıtlarını doğal afetler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Tayfun , Kasırgalar , kuvvetli rüzgarları , farklı bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın belkide en olağanüstü gökyüzü olaylarından birisidir . Hortumlardan yaklaşık olarak 2000 kat ek olarak büyük kalan kasırgalar , yollarına çıkan neredeyse her şeyi yok eder , verdikleri büyük zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar .

kasirgaresimleri

Büyük ihtimalle de gerçekleştikleri bölgelerde birçok can alırlar . Hortumlar genellikle kısa sürüp tespit edilmiş ve birçok ufak bir alanda tesirli olurken; kasırgalar oldukça genişçe alanlara yayılabilir ve daha yavaş hareket ederler .

Büyük Okyanus’un batısında ve Çin Denizinde sıklıkla görülür . Kuvvetli kasırga anlamına gelir . Tayfunlar yerleşim bölgelerinde yapıların bir bölümünün yıkılmasına yol açar .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > tayfun nasil olusurtayfun nedirtayfun nedir nasıl oluşurtayfun nedir kisacadoğal afetlerden tayfuntayfun nasıl önlenirtayfun doğal afeti nedirtayfun nasıl oluşur kısacatayfun ne demektayfun bir doğal afeti nedir
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur admin tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz