---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur

admin 27 Eylül 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Tayfun, Tayfun Nedir ve nasıl Oluşur, Tayfun Neye Denir sorularının yanıtlarını doğal afetler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Tayfun , Kasırgalar , kuvvetli rüzgarları , farklı bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın belkide en olağanüstü gökyüzü olaylarından birisidir . Hortumlardan yaklaşık olarak 2000 kat ek olarak büyük kalan kasırgalar , yollarına çıkan neredeyse her şeyi yok eder , verdikleri büyük zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar .

kasirgaresimleri

Büyük ihtimalle de gerçekleştikleri bölgelerde birçok can alırlar . Hortumlar genellikle kısa sürüp tespit edilmiş ve birçok ufak bir alanda tesirli olurken; kasırgalar oldukça genişçe alanlara yayılabilir ve daha yavaş hareket ederler .

Büyük Okyanus’un batısında ve Çin Denizinde sıklıkla görülür . Kuvvetli kasırga anlamına gelir . Tayfunlar yerleşim bölgelerinde yapıların bir bölümünün yıkılmasına yol açar .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > tayfun nasil olusurtayfun nedirtayfun nedir nasıl oluşurtayfun nedir kisacadoğal afetlerden tayfuntayfun nasıl önlenirtayfun nasıl oluşur kısacatayfunlartayfun ne demektayfun nerelerde görülür

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap