---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır

admin 28 Eylül 2013 2
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Evde ve İşyerinde Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır . Bayrağı Nasıl Korumalıyız Bayrağın Saklanma Şartları Koşulları Nelerdir sorularının yanıtları burada.

Türk Bayrağı Nasıl bir şekilde Muhafaza Edilir ,
Türk Bayrağının Korunması Saklanması Muhafaza Edilmesi ile ilgili bilgiler

Türk Bayrağının ne biçimde muhafaza edileceği yerler türk bayrağı kanununda belirtilmiştir . bu kanuna göre;

A ) Normal , günlük olarak kullanımda Bayrak , öncelik olarak eni yönünde tam ikiye , hemen sonra ay’ın üst kısmından yeniden tam ikiye katlanır . Beyaz rengarenk kısım içte kalacak biçimde , uçum yönünden ve yıldızın uç kısmından başlayacak biçimde 1/3 oranında katlanır . Uçkur kısmı , katlanmış olan bölümün içerisinde henüz yer alacak biçimde son katlama yapılır . Bu son vaziyette katlanmış Bayrağın her 2 yüzünden de beyaz rengarenk ay ve yıldızın hiçbir kısmı görülmeyecektir .

istiklalmarsiresimleri

B ) Tabutlara eni 200 cm olan Bayrak örtülür . Tabutlara örtülen Bayrak , öncelik olarak yıldızın tam üst kısmından , boydan eni yönünde arkaya dosdoğru katlanır . Hemen Sonra yıldızın alt değme noktasından , eni yönünde tekrardan boydan arkaya dosdoğru katlanır . Arta olan fazlalık tekrardan arka kısma dosdoğru katlanır . Yıldızın uçkur bölümüne yakın noktasından arkaya dosdoğru katlanır . Yıldızın öte değme noktasından arkaya dosdoğru 2 kez katlanarak yıldızın en üstte kalması sağlanır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > saklasanbayrak nasil saklanirevimizde bayrağın saklanmasıbayrağımızı evimizde nasıl saklarızevde bayrak nasıl saklanırEvimizde bayrak nasıl saklanırbayrak saklama koşullarıbayrağımızı nasıl korumalıyızbayrak katlama ve saklamatürk bayrağını nasıl korumalıyız

2 Yorum var »

  1. furkan 12 Şubat 2014 at 21:43 - Reply

    çok güzel

    • mahir içme 26 Şubat 2014 at 18:45 - Reply

      ah güzel kaka

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap