---- Sponsorlu Baglantilar ---
-

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Gıdalar,Besinler Nelerdir Hangileridir, Hangi yiyecekler Uykuyu Getiriyor merak ediyorsanız aradığınız yanıtlar burada.

hangi yiyecekler uyku yapar , uyku yapan yiyecekler , gıdalar

Eğer uyku problemi ile karşı karşıyaysanız , uyuyamıyor ya da gecenin ortasında uykunuz kaçıyorsa bu tavsiyeleri denemek yararınıza olacaktır . Paylaştığımız bu bilgilere göre , akşam yatmadan öncelikli olarak tüketmeniz durumunda bu yiyecekler harika bir uyku çekmenizi sağlayabilir .

Masumiyetin Beyaz Gelinliği Papatya

Akşam yatmadan öncelik olarak kıvırcık salata galip gelmesi durumunda harika bir uyku çekebilirsiniz . Kıvırcık bu görevi içerisinde barındırdığı ve gevşeklik imkan sunan lactucine maddesi yardımıyla yapıyor .

Bir fincan çay ama bilhassa papatya çayı deliksiz bir uyku sağlayabilir .

Bazı yeşil sebzeler de uykuyu getirmeye yardımcı bulunabilir . Örneğin; brokoli , brüksel lahanası , kıvırcık lahana , hindiba buna benzer .

Et , tavuk , balık ve hindi etinde yer alan triptofan isimli amino asit , yorgunluk duygusu vererek uykusuzluk arızanın aşmanıza yardımcı olmaktadır .

Et ürünlerinin haricinde muz da triptofan içerir bir meyvedir .

Akşam yemeğinde karbonhidrat içerir besinleri tüketmek işe fayda . Triptofanın beyne iletilmesini olanağı sağlar .

Genelde kahvaltılarda tükettiğimiz yulaf unu da harika bir uyku temin edecek besinlerdendir .

İçerdiği oreksin isimli madde yardımıyla bal da uygu getiren yiyecekler aralarında bulunuyor .

Niasin maddesi de uyku getiren bir maddedir . Bu maddeyi içerir yiyecekler ise; yumurta , balık , tavuk , soya fasulyesi , bezelye ve çemen buna benzer yiyeceklerdir .

Son olarak da bir takım balık türleri harika bir uyku getiricidir . Bu türler aralarında somon , uskumru , sardalye , ringa ve alabalık buna benzer yağlı balıklar sayılır .

Hayata Dair Güncel Bilgiler ve Sağlık Ansiklopedisi

Diğer Konu Linkleri > uyku yapan yiyecekleruyku getiren yiyecek ve yiyeceklerhangi yiyecekler uyku yaparuyku veren maddelerUyku veren yıcek


Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Konu Bilgileri :
Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir admin tarafından 4 Kasım 2013 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
Uyku Yapan, Uykuyu Getiren Yiyecekler Nelerdir isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz