---- Sponsorlu Baglantilar ---

Yılbaşı Çiçeğinin Bakımı, Yetiştirilmesi, Sulanması Özellikleri Hakkında Bilgi


---- Sponsorlu Baglantilar ---

Yılbaşı Çiçeğinin Bakımı, Yetiştirilmesi, Sulanması Özellikleri Hakkında Bilgileri sizlere resimli olarak açıklamak istiyoruz.

Yılbaşı Çiçeği Bakımı – Yılbaşı Çiçeği Resimleri


Yılbaşı Çiçeği pratik yetişen bir çiçek ancak bir takım istekleri vardır . Dinlenme periyotlarına gereksinim duyar .

Öncelikle mümkün ise yazın dışarı çıkarın , yarısı gölge bir yere yerleştirin . Eylül – ekim aylarında serin bir yere alın ve suyunu iyice azaltın . Kasım en başında asıl adına alın ve sulamayı artırın . Sulama suyuna az miktarda besin ekleyebilirsiniz . Tomurcuktayken kesinlikle yerinden oynatmayın . Çiçekleri bittikten bir sonra sulamayı tekrar azaltın . Bu biçimde her yıl bol çiçek açacaktır .

ÖZELLİKLERİ

ISI
Yılbaşı çiçeğinden bol çiçek alabilmek amaçlı hep serin ortamda bulundurmak gerekir . ( 12 – 15 c . ) Oda ısısında tomurcuk sayısı pek nadir , çiçek geçerliliği ise az olabilir .

IŞIK
Direkt güneş görmeyen aydınlık bir yer iyidir .

SULAMA
Çiçekteyken ve yazın itinalı sulayın . Dinlenme süreci suyu iyice azaltın . Kasım en başında asıl adına alın ve sulamayı artırın . Sulama suyuna az miktarda besin ekleyebilirsiniz . Tomurcuktayken kesinlikle yerinden oynatmayın . Çiçekleri bittikten bir sonra sulamayı tekrar azaltın . Bu biçimde her yıl bol çiçek açacaktır .

NEM
Yapraklarına sık su püskürtün .

Gerekirse her yıl ilkbaharda saksı değişebilirsiniz . Yapraklarından kolayca yetişir . Bir parça yaprak kesinlikle . Birden Çok gün dışarıda soldurduktan bir sonra dikin .

Gübrelenmesi
12 – 2 . aylar aralarında 15 gün içerisinde bir defa bir gram . Kaktüs Gübresi bir lt . suda eritilerek verilmelidir . Bitkiler pamuklu bitlere karşı hassastırlar . Bunun amaçlı belirti görüldüğünde insektisitlerden birisi ile ilaçlanmalıdır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Paylaşımları

Konu içi aramalar > Yılbaşı çiçeğiyılbaşı çiçeği bakımıyılbaşı çiçeği nasıl bakılıryılbaşı çiçeği bakımı nasıl yapılırylba ieiyilbasi cicegi nasil yetistiriliryılbaşı çiçeğine nasıl bakılıryilbasi cicegi nasil cogaltiliryilbasi çiçegi çesitleriyilbasi ciceginin cogaltilmasi
---- Sponsorlu Baglantilar ---

Konu Bilgileri :
Yılbaşı Çiçeğinin Bakımı, Yetiştirilmesi, Sulanması Özellikleri Hakkında Bilgi admin tarafından 17 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Yılbaşı Çiçeğinin Bakımı, Yetiştirilmesi, Sulanması Özellikleri Hakkında Bilgi isimli bu konuyu >> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara
1 response to “Yılbaşı Çiçeğinin Bakımı, Yetiştirilmesi, Sulanması Özellikleri Hakkında Bilgi”
  1. Fatih SOYDEMİR diyor ki:

    2 saksı var bende renkleri farklı fakat nasıl işse anlamadım 1 tanesi canavar gibi döküyor çiçeği diğeri ise 1 tane zor açtı 2 sindede aynı tip toprak ve bitki besini kullanıldı ayrıca kompost hayvani gübre var günlük 20 dakika güneş görüyor bu kadar bariz farklılık göstereceğini hiç düşünmezdim. yetişmesi çok zor denen bitkileri bile yetiştirdim hiç zorlanmadan ama yetişmesi en basit olan yılbaşı çiçeği zor yetişen tropik iklim bitkilerini aratmıyor akdeniz iklimine rağmen. biraz da şans işi gibi geliyor bana bu iş. iç mekanda yetiştirilemez denen bitkiyi bile sorunsuz yaşatıyorum iç mekanda

Sende Yorum Yaz